niedziela, 31 stycznia 2016

O OLEJACH BEZ NAUKOWYCH ZAWIŁOŚCI i ich głównym wrogu wolnym rodniku

Pani w telewizji w bardzo prosty sposób wyjaśniała , dlaczego samolot u wybrzeży Afryki rozbił się.
Wyjaśnienie było następujące: jest przepis i zasada, której przestrzegać należy bezwzględnie:Jeżeli jest mgła,nie lądujemy!!!!.Ot, cała przyczyna katastrofy.
    Lotnik miał świadomość zagrożenia, a mimo to, podjął ryzyko lądowania. Ryzyko było zbyt duże. Nikt nie ocalał.  I to wszystko. Śledztwo prowadzone kilka lat potwierdziło przyczynę.
     To samo dotyczy tłuszczów:na olejach roślinnych nie smażymy, nigdy i pod żadnym pozorem.  Nie kupujemy rybek smażonych na oleju, nie kupujemy frytek i nie jemy smażonych na oleju,  itd.
Nie jemy rakotwórczych margaryn, masmixów,ani nie spożywamy ciast, które są wyłącznie pieczone z ich udziałem. Nie smażymy na maśle, ani surowym, ani klarowanym
     Jeżeli już ktoś chce, bo ma wściekłą ochotę na schabowego albo inny mielony to niech smaży krótko na smalcu gęsim, wieprzowym lub oleju kokosowym.
     Do sałatek i surówek używamy olejów zimnotłoczonych, niefiltrowanych, surowych/!!!!!/ słonecznikowego, z krokosza barwierskiego,sezamowego, lnianego , a więc olejów kupowanych na pewno nie w sklepach, supermarketach itd.
     O reszcie olejów/ z pestek winogron, z oliwek ,itp /zapominamy natychmiast.
     No i sprawa rozwiązana.Jest mgła nie lądujemy, jest olej roślinny -nie smażymy!!
     Nie przywiozłam w kance oliwy z oliwek z Grecji, którą w swojej tłoczarence wytłoczył mi gospodarz,  to innej, kupionej w sklepie nie spożywam !!!

Szukam  swoich, rodzimych i sprawdzonych poza olejem rzepakowym, który choćby nie wiem jak był tłoczony jest trujący!! Rzepak jest modyfikowany genetycznie i zawiera kwas erukowy, który jest TOKSYNĄ, uszkadza mięsień serca. !!! poza tym olej rzepakowy i oliwa z oliwek zawierają kwasy Omega 9. Taki kwas tłuszczowy nie jest nam potrzebny, bo organizm wytwarza go sobie sam!!!To po co mamy je spożywać .Nam potrzebne są inne!!
Z przerażeniem czytałam na facebooku wymianę zdań matek, które chwaliły się,że podają malutkim dzieciom jedną łyżkę oleju rzepakowego dziennie .
    Włączyłam się do dyskusji, więcej tego nie zrobię, ale oświadczam,że te matki zostały pozbawione mózgu, nigdzie nie sprawdziły, czy można dzieciom to podawać, czy też nie.Potem będą płakać i szukać pomocy dla chorego dziecka!!!
nie podajemy też dzieciom ani nikomu olejów rybich , czy preparatów z ryb typu omega 3
/nie zawierają one niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, tylko ich pochodne!!!!!/
                              
                                        WOLNE RODNIKI
to bandyci grasujący w naszym organizmie.Kiedy jest ich tyle ile organizm sobie życzy to dobrze.Wykorzystuje je do walki z patogenami jako żywych tarcz.
/tak mniej więcej/ Gdy jednak jest ich zbyt dużo, to źle., bardzo źle!!
Co to jest wolny rodnik?
     Wiele reakcji w organizmie przebiega przy udziale tlenu. Reakcje te polegają na wymianie elektronów.ELEKTRONY krążą wokół jądra atomu w parach.Oderwanie jednego elektronu od atomu tlenu oznacza, ze powstaje cząsteczka tlenu  z elektronem tylko jednym/człowiek z jedną nogą!/ Taka cząsteczka to wolny rodnik!,Rozgląda się, komu by tu ukraść brakujący elektron.ZACZYNA SIĘ PROCES DEWASTACJI!!,zachodzą reakcje utleniające.
Powinniśmy teraz wiedzieć , co to są ANTYUTLENIACZE./antyoksydanty/Ot, taka cudowna witamina C. Uśmiecha się do bandyty, oddaje mu swój wolny elektron i ubezwładnia go, przestaje on istnieć i nam zagrażać/poza tym wit E, selen, cynk, beta karoten, są także antyoksydantami/Nie może wam ich nigdy zabraknąć.
W dzisiejszych czasach suplementacja antyoksydantami jest obowiązkowa. Jeżeli ich mamy wystarczająco w organizmie , oddalamy ryzyko zachorowania na raka!
                             NNKT/niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe/
Niezbędne , bo są nam bardzo potrzebne, organizm ich nie produkuje i  bez nich choruje.Takie kwasy posiadają oleje tłoczone na zimno, niefiltrowane, surowe/podgrzewane, utleniają się i powstają bandyckie hordy wolnych rodników, dlatego na olejach nie smażymy, ani nie dajemy do niczego, co jest gorące!!/
                                                  UWAGA!!
Ponieważ są: 
JEDNONIENASYCONE i
 WIELONIENASYCONE
 to zachodzi niebezpieczeństwo ,że będą szukały pierwiastka,  którym się "nasycą" czyli połączą.
Najprościej połączyć jest się im z tlenem, którego jest wszędzie pod dostatkiem.
A to już będzie nieszczęście dla naszego organizmu/NIE SMAŻYMY, NIE PODGRZEWAMY/

Przypomnijcie sobie ile razy stwierdziliście,że olej śmierdzi?Śmierdzi, bo się utlenił/JUŻ JEST TRUJĄCY/, bo niedostatecznie chroniliście go/ciemno ma być, zimno i zamknięta butelka, a po otwarciu spożyć jak najszybciej.Kupujcie w małych butelkach,ABY SPOŻYĆ SZYBKO I OD FIRM, KTÓRE TŁOCZĄ W DNIU WYSYŁKI/
     
                                   DWA NIEZBĘDNE KWASY TŁUSZCZOWE
  OMEGA 3/ALA, olej lniany vis natura zawiera go aż 53%/ Jeśli spożywamy taki tłuszcz to organizm wytwarza z niego SAM bez niczyjej pomocy dwa inne kwasy tłuszczowe 
EPA 
DHA
Jeżeli więc w aptece znajdujecie preparat, w którym skład główny to kwasy EPA i DHA to nie jest to preparat zawierający niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe!!!
   Suplementacja tłuszczami rybimi pochodnymi jest medycznym błędem!!!i kończy się bardzo źle ponieważ występują w dużych dawkach przekraczających nawet 500 razy ilość niezbędną dla organizmu!!!

  OMEGA 6/La/, w oleju z krokosza barwierskiego, słonecznika, wiesiołka, maku/

NAJWAŻNIEJSZE DLA NASZEGO ORGANIZMU SĄ KWASY OMEGA 3 I OMEGA 6
                                                P I E R W O T N E
organizm sam sobie przetwarza pierwotne na pochodne i tyle , ile mu potrzeba w danym momencie.
    W mleku matek karmiących i większości tkanek człowieka stosunek omega 6 do omega 3 wynosi 3;1
czyli 
jeżeli weźmiecie 3 łyżeczki oleju z krokosza barwierskiego i dodacie 1 łyżeczkę oleju lnianego/obydwa zimnotłoczone, niefiltrowane i surowe/To otrzymacie idealną mieszankę NNKT, niezbędną dla organizmu i 1 łyżeczka takiej mieszanki zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na NNKT.
Muszą być podane razem, aby wywołać pozytywne efekty biologiczne.

Jerzy Zięba w swojej książce wyjaśnia bardzo dokładnie rolę Omega 3 i 6.                
 Słonecznik , z nasion tłoczy się olej bogaty w NNKT
 Krokosz barwierski, cudowna roślina, z nasion tłoczy się zdrowy olej
Len
z jego pestek najcudowniejszy  olej

Pierwotne omega 6 odgrywają w organizmie większą rolę niż Omega3
kiedy nie ma omega 6 i omega 3 w organizmie, to samo podanie tylko Omega 6 likwidowało niedobory obydwu kwasów./a do tej pory uważano ,że omega 3 są ważniejsze./
Dobra wiadomość dla osób walczących z nadwagą:
zbadano,że , kiedy do diety dodaje się kwasy Omega 6 , spadek wagi następuje dużo szybciej, pomimo,że nie zmniejszono ilości spożywanych kalorii.
Cały czas mówimy o PIERWOTNYCH OMEGA 6
SPOŻYWANIE Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych jest podstawą zachowania dobrego zdrowia.

Dawno stwierdzono,że kiedy poziom natlenienia komórki spada o 30 %wartości normalnej
wtedy taka komórka zamienia się nieodwracalnie w KOMÓRKĘ NOWOTWOROWĄ.
i naukowo uznano to za podstawę powstawania nowotworów.Inne czynniki/palenie nikotyny, spożywanie niedobrej żywności, metale ciężkie/ uznano za przyczynę"drugorzędną".
Co zrobić, by komórki dostały tlen?/przeczytaj poprzedni post"MSM i WIT C/,ale to nie wszystko.
Uprawianie sportów,picie tlenu i oddychanie tlenem TO NIE WSZYSTKO!Natleniamy krew,ale nie komórki.

TLEN MUSI POKONAĆ 7 BARIER W POSTACI BŁON KOMÓRKOWYCH, żeby w końcu dotrzeć do centrum komórki, do mitochondrium, gdzie jest użyty do wszelkich procesów biochemicznych.
PIERWOTNE NNKT  UPŁYNNIAJĄ BŁONY KOMÓRKOWE i tlen łatwiej dociera do komórki.
     Spożywajcie więc wartościowe tłuszcze zawarte w zimnotłoczonych, surowych, niefiltrowanych olejach.
Natlenianie na poziomie komórkowym jest podstawą w leczeniu i zapobieganiu chorobie nowotworowej.
        I to tyle.
Życzę zdrowia i pozdrawiam wszystkich czytelników bloga.8 komentarzy:

 1. Pani Tereso, cóż więc podawać dzieciom? Skąd one mają czerpać kwasy omega?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 łyzeczki surowego oleju z krokosza dodać 1 łyzeczkę surowego lnianego kupuję vis naturę/internet/i krokosz w stragan zdrowia
   /internet/
   mieszać i 1 łyżeczka tej mieszanki wyposaża w potrzebne omega 3 i 6 .Wszystko dokładnie opisane w publikacji na poletkach.
   dziękuję za pytanie.

   Usuń
 2. Co Pani sądzi o soku z jagód Acai jako świetnym antyoksydancie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest znakomity, poprawia widzenie/oczy!/, pomaga pozbyć się nadwagi..%0 ml na czczo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam masło wiejskie od gospodyni na targu i zrobiłam masło klarowane, myślałam ,że na tym można smażyć, a tu okazuje się że też nie można.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam Pani Tereso czy jest możliwość skontaktowania się z Panią drogą telefoniczną mam kilka pytań odnośnie wit.c. i boraksu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam zawsze serdecznie 608306588
  Mój mail i telefony dostępne w zakładkach poletek.

  OdpowiedzUsuń