sobota, 8 lutego 2014

Boraks, jeszcze słów kilka.

Nie ja to wymyśliłam, tylko mądrzy lekarze i naukowcy. Zwróćcie więc uwagę na to, co napisali:
Boraks i kwas borowy to dobre środki antyseptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, posiadają łagodne właściwości antybiotyczne.
Bor:
-niezbędny do zachowania integralności ścian komórkowych
-konieczny do przekazywania sygnałów przez błony komórkowe
-zapewnia prawidłowe funkcjonowanie kości i stawów
-reguluje wchłanianie i metabolizm wapnia, magnezu i fosforu
Bor dla przytarczyc jest tym, czym jod dla tarczycy!
Brak boru: nadczynność przytarczyc /wzrost poziomu wapnia we krwi poprzez uwalnianie go z kości i zębów, a to prowadzi do zapalenia stawów, osteoporozy, próchnicy. Wysoki poziom wapnia we krwi prowadzi do zwapnienia – tkanek miękkich, powodując bolesne skurcze i sztywność mięśni, -zwapnienie gruczołów dokrewnych /szyszynka,jajniki/ - miażdżycę,- zwapnienie nerek
Bor zwiększa u mężczyzn poziom testosteronu, u kobiet - poziom estrogenu w okresie menopauzy. Pełni ogromną rolę w konwersji wit. D do postaci czynnej, co daje możliwość odkładania się wapnia w kościach, zębach, ale nie powoduje zwapnienia tkanek miękkich.
Ponadto poprawia:
-prawidłową pracę serca
-wzrok
-łuszczycę
-równowagę
-pamięć
Działa przeciwnowotworowo, przeciwzapalnie, antyosteoporozowo,
Pionierem zastosowania boru z doskonałym skutkiem ma dr Rex NEWNHAM i to on właśnie zwrócił uwagę i propagował bor i jego rolę dla naszego zdrowia.

5 komentarzy:

  1. Ja od jakiegoś czasu piję borax rozcieńczony w 1 litrze wody jedna czwarta łyżeczki i dodaję jedną łyżeczkę magnezu piję po trochu przez cały dzień 4 dni w tygodniu nie wiem czy dobrze ale tak gdzieś wyczytałam a teraz chciałabym dołożyć witaminę c tylko nie wiem jaką proszę o podpowiedż

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja piję askorbinjan sodu jest delikatniejszy na żołądek

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaki boraks i od kogo?

    OdpowiedzUsuń